Domů > Novinky > Vesničko má přestavovaná za účasti autora Ing. Jana Krumla autor. arch. aneb návštěva modřického muzea

Zaregistrovat se k newsletteru
Zavřít
SeneCura SeniorCentrum Modřice

Vesničko má přestavovaná za účasti autora Ing. Jana Krumla autor. arch. aneb návštěva modřického muzea

2017-10-20T15:17:10+00:00 10. 5. 2018|Modřice|

Modřičtí klienti při slunečném počasí vyrazili do tamního muzea, které je od domova vzdálena cca 700 metrů. Navštívili tam se svými aktivizačními pracovnicemi vernisáž výstavy s názvem Realizace Jana Krumla u příležitosti k jeho 83. narozenin.

Po obědě a poledním odpočinku jsme zhruba kolem půl druhé vyrazili s šesti našimi klienty na túru směrem k muzeu v Modřicích. Nutno podotknout, že cestu zvládli skvěle a velmi si užívali této procházky. Při příchodu do muzea nás už vítal pan Petr Fiala, vedoucí muzea a především Ing. Jan Kruml autor. arch., který nás celou výstavou provázel. Klientům  pánové přinesli židle, aby si mohli po cestě odpočinout.

V Modřicích prožil svoje mládí, a proto ho město stále přitahuje. Cvičil zde v Sokole, i na XI. všesokolském sletu v roce 1948 s bratrem Dvorským, rád a úspěšně hrával ochotnické divadlo pod režisérkou paní Dandovou, zpíval na kůru, založil i pěvecký mládežnický kroužek, a o prázdninách pracoval ve Frutě.

Ing. Jan Kruml autor. arch. projektoval řadu staveb, z nichž se většina realizovala, a věnoval se také Programu obnovy venkova – i v tom se zobrazuje jeho modřické mládí! Byl u založení Spolku pro obnovu venkova a inicioval soutěž „Vesnice roku“. Letos se bude konat již její 24. ročník. „Těší mě, že se jí zúčastňuje každoročně 200 až 300 venkovských obcí. Stala se velkou oslavou života a práce na venkově a prokazuje jeho vývoj v demokratických podmínkách,“dodal architekt.

Venkov, vesnice, Spolek pro obnovu venkova, Vesnice roku, kolem těchto témat se točilo celé naše povídání  a tomu se také věnoval perfektní film pana architekta Krumla a paní architektky Kocourkové „Vesničko má přestavovaná“, který jsme společně s klienty měli možnost shlédnout.

Klienti při zpáteční cestě do SeniorCentra o výstavě debatovali a také se shodli, že se v posledních letech zastavují veškerá volná místa, kterých je k výstavbám škoda. S návštěvou muzea byli klienti spokojeni a především s tím, že se mohli podívat i po Modřicích, kde se SeniorCentrum nachází.