Domů > Novinky > Meloun Galia, meloun Cantaloupe, Kumquat, Nashi, slyšeli jste někdy tyto názvy ovoce?

SeneCura SeniorCentrum Modřice

Meloun Galia, meloun Cantaloupe, Kumquat, Nashi, slyšeli jste někdy tyto názvy ovoce?

Takovou degustaci si pro klienti SeniorCentra Modřice v rámci pravidelných měsíčních ochutnávek připravili aktivizační pracovnice. Ochutnávalo se totiž exotické ovoce, typické pro vzdálené tropické a subtropické kraje z opačného konce zeměkoule.

Aktivizační pracovnice oblékli havajské věnce a sukně a ochutnávka ovoce mohla začít.  Mango. Tento druh exotického tropického ovoce – plod mangovníku, pocházejícího z jižní Asie – vyhrálo na celé čáře jako chuťově nejlepší ze všech druhů exotického ovoce, které klienti měli možnost ochutnat. Kromě tohoto ovoce, které se používá nejen k přímé konzumaci, ale i přípravě „čatní“ či jako příloha k masům a pomáhá proti nachlazení či při nervovém vypětí, si klienti pochutnali třeba na takových druzích, jako je nashi, granátové jablko, kumquat, melouny, kiwi.

A opakem bylo právě ovoce kumquat. Tento druh ovoce u klientů měl nejmenší oblibu. Toto ovoce připomíná svojí velikostí miniaturu pomeranče, které se může jíst i s kůrou. Díky mírné nahořklosti a lehké kyselosti si ho snad všichni klienti nezařadili mezi ovocné favority.

Během ochutnávky, která se konala v prostorách zahrady, panovalo také příslušné počasí, které zpočátku doprovázel jemný déšť a následně sluníčko. Klienti si opravdu tedy připadali jako někde v exotickém ráji.

Všem chutě plné vzdálených krajin přinesly nevšední zážitek a opět zůstaly všechny talíře prázdné.

 Další článek