Domů > Novinky > INRI Road navštívila SeniorCentrum Modřice

SeneCura SeniorCentrum Modřice

INRI Road navštívila SeniorCentrum Modřice

2017-10-20T15:17:10+00:00 27. 12. 2019|Modřice|

Druhé prosincové pondělí přišla naše klienty potěšit křesťanská studentská organizace INRI Road, kterou založila Církev adventistů sedmého dne. INRI znamená  „Ježíš Nazaretský, král židovský“ a pochází z nápisu, který visel na Kristově kříži. Celý název organizace potom můžeme volně přeložit jako  „cesta k Ježíši“. Posláním INRI road je nabízet věřícím i nevěřícím lidem kolektiv mladých lidí, kterým záleží na vztazích, hledání dobra a lidech kolem nás.

Desítka studentů, v čele s panem kazatelem, se rozhodla navštívit náš domov a přijít zazpívat a navodit vánoční atmosféru. Úvodem se tito mladí lidé chtěli představit a také se blíže seznámit s osazenstvem v hledišti. Každý ze studentů se proto představil a prozradil o sobě, čím chtěl být, když byl malý a zároveň čím je nyní. „Jaké zaměstnání, nebo oblíbenou činnost jste vykonávali vy?“ zazněla otázka ze strany studentů na naše klienty. „Já vždy chtěla učit a také se mi to splnilo a skoro celý život jsem učila. Moc mě to bavilo a kdyby mi to zdravotní stav umožňoval,  tak bych učila do teď.“ Jedna z mnoha odpovědí, která zahřála u srdce.

Purpura, Štědrý večer nastal, ale také píseň od Karla Gotta a jeho dcery Charlotty Srdce nehasnou. Tyto a mnoho dalších písní znělo sálem v podání osmi zpěvaček, slečny hrající na klávesy a dvou mladíků hrajících na kytaru a housle.

Krásných písní a koled bylo nespočet a vystoupení mladých, krásných lidí se blíží ke konci. Nechyběla také ochutnávka cukroví, napečeného přímo od organizace. Na rozloučenou a na památku každý z klientů dostal od studentů drobný dáreček, který všechny moc potěšil.

Vánočně naladěni se všichni těšíme na další zážitky a krásně prožité chvíle pohody.